Бъдещите първокласници от ДГ „Яна Лъскова“ направиха важна стъпка към училищния живот с вълнуващо посещение при своите по-големи приятели от 1-ви „б“ и 1-ви „г“ клас в СУ „Любен Каравелов“ – Несебър. Събитието, което премина с много усмивки и добро настроение, е част от традиционната програма за приемственост между предучилищното и началното образование в общината. Акцент в срещите бяха запознаването с учебната обстановка и представянето на училището като място, където се придобиват нови знания за света.

Седнали на един чин със своите приятели първокласниците, малчуганите от детската градина с интерес слушаха какво престои в първи клас, какви са новите им задължения и видяха как се решава задача на бялата дъска. Домакини и гости взаимно си размениха песенни поздрави, а финал на срещите сложиха общи снимки за спомен пред най-новата придобивка на училището – изображение на патрона Любен Каравелов, изписано на южната фасада.
